Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wybuduje odcinek drogi ekspresowej S3

Wielkość kontraktu ok. 296 mln EUR

181017 PORR S3 Contract
Na pierwszym planie (od lewej): Lidia Markowska (Dyrektor Wrocławskiego Oddziału GDDiKA), Piotr Kledzik (Prezes Zarządu PORR S.A.), Krzysztof Laskowski (Dyrektor Pionu Infrastruktury PORR S.A.) © PORR

Wiedeń, 17 października 2018 r. - PORR otrzymał zlecenie zaprojektowania i wykonania 16-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 Bolków - Kamienna Góra. Przetarg ma wartość około 296 mln EUR (1249 mln PLN), budowa ma potrwać 56 miesięcy.

PORR S.A. jako lider konsorcjum wygrał przetarg na zadanie III, które jest zdecydowanie największym wyzwaniem przy budowie trasy S3 z Bolkowa do Lubawki, z uwagi na to, że zawiera on: budowę drogi ekspresowej S3 o długości 16,1 km; 2 tunele drogowe (około 2300 m i 320 m), 1 most oraz 12 wiaduktów (najdłuższy 530 m). Według planu budowa ma się zakończyć 2023 roku.

"To już drugi duży projekt infrastruktury podpisany przez PORR S.A. w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Oznacza to, że liczymy się na kluczowym dla nas rynku, jakim jest Polska - powiedział Karl-Heinz Strauss, Prezes Zarządu PORR AG.

Polepszenie infrastruktury drogowej i inwestowanie w przyszłość

Inwestycja ma duże znaczenie dla usprawnienia ruchu drogowego w regionie. Po wybudowaniu całej drogi ekspresowej S3 na odcinku Legnica – Lubawka natężenie ruchu na drodze krajowej nr 8 Kudowa Zdrój – Kłodzko – Wrocław zmniejszy się o około 1000 pojazdów (w tym około 400 samochodów ciężarowych) na dobę. Poprawią się również warunki ruchu tranzytowego przy drogach krajowych nr 3 i nr 5, które znacznie poprawia komfort życia mieszkańców m.in. Jawora, Bolkowa, Kamiennej Góry i Lubawki.

Inwestycja ma nie tylko znaczenie dla regionalnej infrastruktury komunikacyjnej: oprócz A1 i S19, S3 tworzy również jedną z trzech arterii polskiej sieci drogowej z północy na południe i łączy port Świnoujście z Czechami i Austrią. Co więcej, droga ekspresowa S3 jest częścią środkowoeuropejskiego korytarza transportowego (CETC), który ciągnie się od Malmö w Szwecji do greckiego nadmorskiego miasta Chania.

Fakty i liczby w pigułce

 

ProjektDroga ekspresowa S3 Zadanie III Bolków - Kamienna Góra
ZamawiającyWrocławski oddział GDDKiA
WykonawcaPORR S.A.
Typ projektuProjektuj & Buduj
Deadline56 miesięcy 
Wartość1249 mln PLN (296 mln EUR) netto

 

 

Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Contact
Milena IovevaCompany Spokesperson