Skip to content
Informacja Prasowa

PORR S.A. zbuduje Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej

Warszawa, 9.07.2019 r. – Dolnośląski Park Innowacji i Nauki SA podpisał z PORR S.A. umowę na budowę Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Szklarskiej Porębie -Jakuszycach. Zadanie zostanie zrealizowane w konsorcjum PORR S.A. (lider), Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o., Elektromontaż Rzeszów S.A. Wartość kontraktu wynosi ponad 175 milionów złotych brutto (ok. 40 mln euro), a termin ukończenia inwestycji ustalono na pierwszy kwartał 2021 roku.

Wizualizacja Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu

Wizualizacja Ośrodka Narciarstwa Biegowego i Biathlonu

W ciągu 19 kolejnych miesięcy na Polanie Jakuszyckiej zostanie zbudowany czterokondygnacyjny ośrodek o funkcji sportowej, konferencyjnej i hotelowej, o łącznej powierzchni ponad 22 tysięcy m. kw. Kontrakt przewiduje również zagospodarowanie ok. 55 tysięcy m. kw. terenu, z czego ponad 27 tysięcy m. kw. zostanie przygotowane pod nawierzchnie sportowe.

Głównym założeniem projektu było stworzenie wielofunkcyjnego, całorocznego ośrodka sportowego, przystosowanego do potrzeb zawodowców jak również amatorów. Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Na jego terenie dostępne będą trasy biegowe i biathlonowe, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, kryta pływalnia, górka saneczkowa oraz rowerowa dla dzieci i młodzieży. W budynku głównym znajdować się będzie muzeum sportów zimowych, centrum odnowy biologicznej oraz siłownia.

„Już za dwa lata w Szklarskiej Porębie powstanie ośrodek, dzięki któremu Jakuszyce mają szansę stać się stolicą polskiego narciarstwa biegowego i biathlonu. Jest to kolejna, po ośrodku szkoleniowym Legia Training Center, inwestycja o strategicznym znaczeniu dla polskiego sportu, którą PORR S.A. ma możliwość realizować. To dla nas ogromne wyróżnienie i wyraz zaufania”, powiedział Piotr Kledzik, Prezes Zarządu PORR S.A.

Fakty i liczby w pigułce

Rodzaj projektu:The construction of the Cross-Country Skiing and Biathlon Center in Szklarska Poręba-Jakuszyce
Zakres prac:Buduj
Zamawiający:Dolnośląski Park Innowacji i Nauki SA
Wykonawca:PORR S.A. (lider), Akme Zdzisław Wiśniewski Sp. z o.o., Elektromontaż Rzeszów S.A.
Start prac:Lipiec 2019
Termin wykonania:Luty 2021
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Contact
Milena IovevaCompany Spokesperson