Skip to content
Informacja Prasowa

PORR przejmuje ALPINE Bau CZ a.s

PORR erzielt bei Produktionsleistung neue Höchstwerte

Wiedeń, 30. sierpnia 2018 r. – Porozumienie na transfer wszystkich udziałów w ALPINE Bau CZ a.s. do PORR zostało podpisane. Firma zostanie w pełni zintegrowana z Grupą PORR w ramach czeskiej spółki zależnej PORR a.s. Cena zakupu wynosi ok. 12 milionów euro.

Karl-Heinz Strauss, CEO PORR, podkreśla znaczenie przejęcia: “ALPINE Bau CZ a.s. cieszy się doskonałą reputacją. Od ponad 25 lat nazwa spółki jest kojarzona z najwyższą jakością, niezawodnością i postępem technicznym. Tą akwizycją wzmocnimy naszą pozycję na rynku w Republice Czeskiej i zyskamy istotne korzyści pod względem strategicznym, zwłaszcza w branży robót drogowych.”

ALPINE Bau CZ a.s. należała do Grupy PSJ od 2014 r., w 1992 roku rozpoczęła operacyjną działalność budowlaną w Republice Czeskiej. Przedsiębiorstwo z tradycjami osiągnęło w 2017 roku wartość produkcji w wysokości około 100 milionów euro i zatrudnia aktualnie około 450 osób.

Transakcja czeka na zatwierdzenie przez odpowiednie organy, w tym ochrony konkurencji

Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Contact
Milena IovevaCompany Spokesperson