Skip to content
Informacja Prasowa

Pierwszy budynek wieżowca SKYSAWA z wiechą

Warszawa, 28.09.2020 r. - Po dziewięciu tygodniach prac, PORR zakończył budowę konstrukcji niemal 40-metrowego budynku A wchodzącego w skład kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA. Zlokalizowana przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie inwestycja Polskiego Holdingu Nieruchomości będzie składać się z dwóch części – niższej liczącej od czterech do dziewięciu kondygnacji naziemnych oraz 155-metrowej wieży.

 

200928 SKYSAWA copy PHN

Wizualizacja kompleksu SKYSAWA © PHN

Pod koniec września zakończona została budowa żelbetowej konstrukcji budynku A kompleksu SKYSAWA. Obecnie wykonywana jest fasada budynku, a wewnątrz prowadzone są prace murowe, izolacyjne i instalacyjne. Równocześnie trwa budowa pierwszych kondygnacji naziemnych wieży (budynek B) oraz budowa podziemnego przejścia, które połączy kompleks ze stacją metra Rondo ONZ.

"Za nami ważny etap budowy SKYSAWA. Budynek A kompleksu nabrał już docelowego kształtu i wkrótce będzie można zobaczyć pierwsze fragmenty jego elewacji, która obecnie montowana jest od strony ulicy Twardej. Cieszy nas tak szybki postęp prac. Dzięki niemu, z tygodnia na tydzień, można obserwować, jak zmienia się reprezentacyjny fragment ulicy Świętokrzyskiej", powiedział Tomasz Górnicki, wiceprezes ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości.

"SKYSAWA to jedna z najszybciej powstających inwestycji biurowych w Warszawie. Wszystkie kondygnacje naziemne budynku A zostały wybudowane w dziewięć tygodni. Wieża SKYSAWA będzie budowana w krótszym, bo czterodniowym cyklu, dzięki zastosowaniu technologii trzonu samowznoszącego", powiedział Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S.A., generalnego wykonawcy wieżowca SKYSAWA.

O inwestycji 

SKYSAWA to nowoczesny kompleks biurowo-handlowy o powierzchni ok. 34 200 mkw. Kluczowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja - w ścisłym centrum stolicy, w kwartale ulic Świętokrzyskiej, Twardej, Mariańskiej i alei Jana Pawła II, tuż obok Ronda ONZ. SKYSAWA jako jedna z nielicznych inwestycji w Warszawie będzie posiadać bezpośrednie połącznie ze stacją metra.

Umowa na budowę wieżowca SKYSAWA została podpisana przez PHN i PORR w czerwcu 2019 roku. Całość inwestycji potrwa 36 miesięcy. Zakończenie budowy budynku A o powierzchni około 9.800 mkw. planowane jest na trzeci kwartał 2021 r., zaś budynku B – mierzącej 155 metrów wieży o 40 kondygnacjach - w trzecim kwartale 2022 r.

Fakty i liczby w pigułce 

Rodzaj projektu:Budowa kompleksu biurowo-handlowego SKYSAWA 
Zakres prac:Projektuj (tylko projekty wykonawcze) & Buduj 
Zamawiający:Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Nieruchomości
Wykonawca:PORR S.A. (lider), TKT Engineering, ELIN
Termin wykonania:36 miesięcy
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Contact
Milena IovevaCompany Spokesperson