Skip to content
Informacja Prasowa

Konsorcjum PORR i Mota-Engil z wartym niemal miliard złotych kontraktem na S1

Warszawa, 14.05.2020 r. – Konsorcjum PORR S.A. (lider) i Mota-Engil Central Europe S.A. podpisało z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę na zaprojektowanie i budowę 15-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Oświęcim – Dankowice. Jest to najdłuższy z trzech odcinków zaplanowanych w ramach nowego fragmentu trasy S1, która powstanie między Mysłowicami a Bielskiem-Białą. Wartość kontraktu to 989,7 mln zł brutto (ok. 217 mln euro).

[Translate to Polish:] 200514 S1

Od lewej do prawej: Marek Niełacny (p.o. Dyrektora oddziału GDDKiA w Katowicach), Piotr Sarnowski (Dyrektor Regionu Polska Zachodnia PORR S.A.), Dawid Bajorek (Dyrektor Pionu Produkcji Infrastruktura Mota-Engil Central Europe S.A.) © PORR

Zadanie powierzone konsorcjum PORR i Mota-Engil Central Europe obejmuje zaprojektowanie i zbudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej po dwa pasy ruchu z rezerwą na trzeci pas (w pasie dzielącym) o łącznej długości 15,165 km w technologii bitumicznej. Nowa droga wyposażona zostanie w Miejsca Obsługi Podróżnych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenia trasy. W ciągu nowej trasy zbudowane zostaną trzy węzły drogowe – Oświęcim, Wola, Brzeszcze. Kontrakt przewiduje także zbudowanie dróg towarzyszących drodze ekspresowej i dróg obsługujących tereny przeległe.

Na realizację zadania przewidziano 33 miesiące (nie wliczając okresów zimowych). Prace drogowe rozpoczną się w III kwartale 2021 roku. Zakończenie projektu planowane jest na III kwartał 2023 roku.

Kontrakt na odcinek Oświęcim-Dankowice jest pierwszym rozstrzygnięciem, z trzech przatargów ogłoszonych przez katowicki oddział GDDKiA, na budowę S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej. 40-kilometrowy fragment trasy jest najdłuższym z planowanych do budowy lub przebudowy odcinków S1.

„Wspólnie z Mota-Engil Central Europe dołożymy swoją cegiełkę do nowego fragmentu ekspresowej trasy S1, która zostanie wybudowana między Mysłowicami a Bielskiem-Białą. Ten powstający po nowym śladzie odcinek jest ważny nie tylko dla aglomeracji śląskiej, ale jako część liczącej docelowo niemal 140 km ekspresówki – także dla całego transportu międzynarodowego”, powiedział Piotr Kledzik, Prezes Zarządu PORR S.A.

Fakty i liczby w pigułce

Rodzaj projektu:Budowa ok 15-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S1 Oświęcim - Dankowice
Zakres prac:Projektuj & Buduj
Zamawiający:Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Wykonawca:Konsorcjum PORR S.A. (lider), Mota-Engil Central Europe S.A.
Termin wykonania:33 miesiące

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Mateusz Gdowski
Corporate Spokesperson
PORR S.A.
M +48 606 808 809 
mateusz.gdowski@porr.pl

 

Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.

Contact
Milena IovevaCompany Spokesperson