Skip to content
Informacja Prasowa

PORR przebuduje przystanek Knapówka na Centralnej Magistrali Węglowej

Warszawa, 5.12.2022 – PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z PORR S.A. umowę na przebudowę przystanku odgałęźnego Knapówka na linii kolejowej nr 4 (Centralna Magistrala Węglowa). Zadanie zostanie wykonane w ciągu 13 miesięcy. Wartość podpisanego kontraktu to 45 miliony złotych brutto.

Podpisanie umowy na przebudowę przystanku Knapówka © PORR

Kontrakt pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Węglowa, etap II” obejmuje wykonanie przez PORR projektu i robót budowlanych. W ramach prac przebudowany zostanie przystanek Knapówka, zlokalizowany w km 160,588 LK4, co pozwoli na jego przystosowanie do dużych prędkości (do 250 km/h).

W zakres robót wchodzi wymiana pięciu rozjazdów (High Speed) wraz ze wstawkami, budowa nawierzchni torowej na wzmocnionym podtorzu w torze nr 1 i 2, budowa budynku nowej nastawni wraz z przyłączami, przebudowa wewnętrznych i zewnętrznych urządzeń SRK, zabudowa urządzeń EOR w rozjazdach, przebudowa oświetlenia wokół nastawni, roboty towarzyszące z zakresu teletechniki i elektroenergetyki. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w bieżącym roku.

Przebudowa przystanku Knapówka jest kolejnym etapem trwającej od lat modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej. Pozyskany kontrakt jest piątym projektem realizowanym przez PORR w ciągu ostatnich pięciu lat na CMK.

Fakty i liczby w pigułce

Rodzaj projektu: Modernizacja linii kolejowej nr 4 – Centralna Magistrala Węglowa, etap II
Zakres prac: Projektuj & Buduj 
Zamawiający: PKP PLK S.A.
Wykonawca: PORR S.A. 
Wartość kontraktu: Ok. 45 mln zł brutto 
Termin wykonania: 13 miesięcy
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.