Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wykonawcą kolejnego odcinka DK22

Warszawa, 16.08.2022 - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z PORR S.A. umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 22 na odcinku Knybawa - Gnojewo (województwo pomorskie). Wartość kontraktu to ponad 115 milionów złotych. Realizacja inwestycji zajmie 19 miesięcy (do września 2024 roku).

PORR wykonawcą rozbudowy DK22 Knybawa - Gnojewo © PORR

Powierzone PORR zadanie obejmuje rozbudowę drogi między miejscowościami Knybawa i Gnojewo na odcinku o długości około 5,6 km. Stanowiące obecną nawierzchnię płyty betonowe zostaną zdemontowane, a w ich miejsce zbudowana zostanie nowa konstrukcja drogi. Na jej dwóch odcinkach przekrój trasy będzie miał układ 2+1 - po dwa pasy w jednym kierunku i jeden pas w przeciwnym (do wyprzedzania).

W ramach zadania zbudowane będą drogi serwisowe, przebudowane zostaną skrzyżowania, a w Kończewicach na skrzyżowaniu z drogami do Mątowów i Lisewa zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Prace obejmują także budowę wzdłuż całego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto przy drodze zostanie przebudowany układ odwodnienia, oświetlenia drogowego oraz zbudowany kanał technologiczny. Przebudowie ulegną także przepusty pod drogą krajową.

Kolejny odcinek DK22

Rozbudowa drogi na odcinku Knybawa – Gnojewo to już drugi kontrakt realizowany w ramach DK22. Na mocy umowy podpisanej z GDDKiA w czerwcu bieżącego roku PORR odpowiada też za rozbudowę drogi krajowej nr 22 między obwodnicą Chojnic a Czerskiem. Prace prowadzone są na odcinku o długości ponad 22 kilometrów i zakończa się do czerwca 2024 roku.

 

Fakty i liczby w pigułce

Typ projektu: Rozbudowa DK22 na odcinku Knybawa - Gnojewo    
Zakres prac: Buduj 
Zamawiający: GDDKiA
Wykonawca: PORR S.A. 
Wartość kontraktu: 115 mln zł brutto 
Termin wykonania: Wrzesień 2024 roku
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.