Skip to content
Informacja Prasowa

PORR zbuduje dla WUM Centrum Symulacji Medycznych

Warszawa, 23.06.2022 - Warszawski Uniwersytet Medyczny wybrał PORR S.A. na generalnego wykonawcę nowego uniwersyteckiego centrum dydaktycznego. Centrum Symulacji Medycznych powstanie w Warszawie, obok kampusu głównego WUM. Pełen zakres prac projektowych i budowlanych zostanie wykonany w ciągu 16 miesięcy. Wartość zadania to około 107 milionów złotych netto.

Od lewej do prawej: Jolanta Ilków (Kwestor WUM), prof. Zbigniew Gaciong (Rektor WUM), Piotr Kledzik (Prezes Zarządu PORR S.A.) © PORR

Centrum Symulacji Medycznych będzie składało się z dwóch, około 20-metrowych budynków o powierzchni całkowitej ponad 21 tysięcy metrów kw. Centrum zaprojektowano jako dwie przenikające się bryły prostopadłościenne tworzące w rzucie literę T. Wejście do skrzydła A będzie znajdować się od ulicy Pawińskiego, wejście do skrzydła B od strony zabudowań Zakładu Patomorfologii WUM. Oba skrzydła będą posiadać dwie kondygnacje podziemne i pięć kondygnacji nadziemnych.

Zakres prac budowalnych PORR obejmuje wykonanie części podziemnej skrzydeł A i B oraz części nadziemnej skrzydła A „pod klucz”. Skrzydło B w części nadziemnej zostanie wykonane w stanie surowym zamkniętym. W ramach inwestycji wykonane zostaną również roboty ziemne, konstrukcja żelbetowa, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne oraz teletechniczne, elewacje a także pełne wykończenie wnętrz oraz wymagane wyposażenie drobne. W ramach zagospodarowania terenu wykonane zostaną sieci i przyłącza sanitarne, elektryczne, teletechniczne, oświetlenie oraz drogi, zieleń i DFA.  

Kluczowa inwestycja dydaktyczna

Centrum Symulacji Medycznych umożliwi studentom medycyny, stomatologii i pielęgniarstwa kształcenie praktyczne w salach operacyjnych, OIT, SOR, które to odzwierciedlają rzeczywiste warunki szpitalne czy ambulatoryjne. Znajdą się tam m.in. sale wysokiej wierności, przede wszystkim sala operacyjna, sala porodowa, sale intensywnej terapii, sale do nauki umiejętności stomatologicznych z komunikacji medycznej z udziałem pacjenta symulowanego oraz przeznaczone do przeprowadzania egzaminu OSCE (Objective Structured Clinical Examination).

„Takie miejsce jak Centrum Symulacji Medycznych jest nam bezwzględnie potrzebne do właściwego nauczania na kierunkach medycznych”, podkreślił JM prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM.

PORR S.A. jest jednym z największych beneficjentów, jeżeli chodzi o zamówienia publiczne. Otwierają się przed nami kolejne podwoje. Bardzo się z tego cieszę. Mamy wykwalifikowany zespół, który jest przygotowany, by od jutra realizować to zadanie”, powiedział Prezes Zarządu PORR S.A. Piotr Kledzik.

 

Fakty i liczby w pigułce

Typ projektu: Centrum Symulacji Medycznych w Warszawie  
Zakres prac: Projektuj & Buduj 
Zamawiający: Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wykonawca: PORR S.A. 
Wartość kontraktu: 107 mln zł netto
Termin wykonania: 16 miesięcy 
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.