Skip to content
Informacja Prasowa

PORR zmodernizuje trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju

Warszawa, 4.07.2022 - MPK Poznań wybrało PORR na wykonawcę remontu trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) na odcinku od ulicy Roosevelta do przystanku Słowiańska. Zakres przedsięwzięcia obejmuje kompleksową modernizację torowiska - wymianę szyn, podkładów i podsypki tłuczniowej. Kontrakt w formule Buduj zostanie zrealizowany w ciągu 6 miesięcy.

Od lewej do prawej: Piotr Sawicki (Dyrektor Regionu, PORR S.A.), Siegfried Weindok (Członek Zarządu, PORR S.A.), Krzysztof Dostatni (Prezes MPK Poznań Sp. z o.o.) © PORR

W pierwszej kolejności PORR skompletuje niezbędną dokumentację i pozwolenia, aby następnie móc przystąpić do prac w terenie. Rozpoczną się one w połowie wakacji i potrwają maksymalnie sześć miesięcy.

„Wykorzystanych zostanie wiele nowatorskich, nie stosowanych wcześniej na poznańskich torowiskach rozwiązań. Na łukach, tam gdzie dotychczas były podkłady drewniane, zamontowane zostaną podkłady z tworzywa sztucznego, a na odcinkach prostych podkłady betonowe z tzw. zelówkami z poliuretanu. Te rozwiązania pozwolą wydłużyć żywotność trasy i ograniczą drgania”, mówi Marek Grzybowski, wiceprezes Zarządu ds. Technicznych MPK Poznań. „Nową izolację uzyskają koryta balastowe na estakadzie Bogdanki i wiadukcie nad ulicą Poznańską. Zostaną one również wyłożone matami wibroizolacyjnymi, co będzie skutkowało lepszym zabezpieczeniem obiektów”.

„PORR S.A. jako wykonawca modernizacji trasy PST ma świadomość, że stanowi ona kręgosłup komunikacyjny Poznania. Dlatego kluczowym wyzwaniem będzie sprawna organizacja pracy w celu dotrzymania zakładanych terminów, tak aby mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli jak najszybciej ponownie korzystać z tego efektywnego środka transportu. Równocześnie ten kontrakt ma dla nas wymiar symboliczny. PORR jest od ponad dekady znaczącym wykonawcą na rynku inwestycji kolejowych w Polsce, natomiast ten projekt jest pierwszym realizowanym przez nas dla branży tramwajowej. Jesteśmy przekonani, że będzie on nie tylko okazją do poszerzenia naszych doświadczeń, ale pozwoli nam też wejść w nowy, perspektywiczny obszar inwestycyjny”, mówi Siegfried Weindok, członek zarządu, dyrektor Pionu Kolei w PORR S.A.

Fakty i liczby w pigułce

Typ projektu: Remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju    
Zakres prac: Buduj 
Zamawiający: MPK Poznań Sp. z o.o.
Wykonawca: PORR S.A. 
Termin wykonania: 6 miesięcy
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.