Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wykonawcą inwestycji Nowa Kolejowa we Wrocławiu

Warszawa, 16.07.2021 r. - PORR S.A. wybuduje we Wrocławiu osiedle mieszkaniowe Nowa Kolejowa. W ramach inwestycji, realizowanej w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, przy ulicy Kolejowej powstanie 469 mieszkań. Budowa osiedla rozpocznie się w lipcu i zakończy w ciągu 26 miesięcy. Nowa Kolejowa jest drugą, po 221 mieszkaniach w Zgorzelcu, inwestycją powierzoną PORR przez PFR Nieruchomości, spółkę odpowiadającą za rynkową cześć rządowego programu mieszkaniowego.

210715 Kolejowa copy PFR Nieruchomos ci

© PFR Nieruchomości

W ramach podpisanej umowy na ok. 3-hektarowej działce w centrum Wrocławia - w rejonie ulic Kolejowej, Grabiszyńskiej i Tęczowej PORR zbuduje osiem budynków mieszkalnych o zróżnicowanej wysokości - siedmiu i pięciu kondygnacjach i ponad 50 tysiącach mkw. powierzchni całkowitej. Nowa Kolejowa pomieści 469 mieszkań oraz 6 lokali usługowych. Na terenie osiedla powstanie 526 miejsc parkingowych, zlokalizowanych głównie w garażach podziemnych.

Nowe wrocławskie osiedle powstanie w wymagającej lokalizacji ze względu na bliskie sąsiedztwo wrocławskiego Starego Miasta. Przed rozpoczęciem robót zasadniczych wykonany zostanie szereg prac przygotowawczych, w tym zabezpeczenie zabytkowych obiektów oraz rozbiórka dawnej bazy Poczty Polskiej. Wykonana zostanie również remediacja zanieczyszczonego gruntu oraz zabezpieczenie wykopu o łącznej długości prawie kilometra.

PORR wykonawcą inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus

„Dokładnie 4 tygodnie temu wraz z PFR Nieruchomości inaugurowaliśmy budowę osiedla w Zgorzelcu. Jest mi niezmiernie miło, że dziś możemy wspólnie zaczynać budowę we Wrocławiu. 469 mieszkań, 25 tys. powierzchni użytkowej mieszkań, 70 tys. metrów sześciennych urobku do wywiezienia – liczby robią wrażenie, ale my mamy doświadczenie w takich realizacjach. Sama realizacja w 26 miesięcy jest wyzwaniem, ale biorąc pod uwagę nasze doświadczenie jestem przekonany, że to wystarczy na zrealizowanie tego projektu”, powiedział Ireneusz Kordalski, Dyrektor o. Wrocław PORR S.A.

Fakty i liczby w pigułce:

Rodzaj projektu:Budowa osiedla Nowa Kolejowa we Wrocławiu                                                                               
Zakres prac:Buduj
Zamawiający:PFR Nieruchomości S.A.
Wykonawca:PORR S.A.
Termin wykonania:26,5 months
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.