Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wykonawcą inwestycji z programu Mieszkanie Plus w Zgorzelcu

Warszawa, 18.06.2021 r. - PORR S.A. wybuduje w Zgorzelcu ponad 220 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Budowa osiedla złożonego z pięciu budynków ruszy w lipcu i zakończy się w ciągu 18 miesięcy. Kontrakt jest realizowany na zlecenie PFR Nieruchomości - spółki odpowiadającej za rynkową część rządowego programu mieszkaniowego.

Zgorzelec ul Luban ska wizualizacja 2

© PFR Nieruchomości

Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty na działce przy ulicy Lubańskiej zainaugurowano rozpoczęcie budowy osiedla w Zgorzelcu. Zlecony PORR kontrakt obejmuje budowę pięciu budynków cztero- i pięciokondygnacyjnych o powierzchni całkowitej 16.764 m2, które pomieszczą 221 mieszkań wykończonych w standardzie podstawowym. Do zadań wykonawcy należy również budowa infrastruktury towarzyszącej w postaci dróg dojazdowych, ciągów komunikacyjnych między budynkami oraz zieleni urządzonej.

Budynki wykonane zostaną w technologii tradycyjnej: żelbetowo-murowej z krytymi papą płaskimi dachami. Elewację stanowić będzie przede wszystkim bezspoinowy system ociepleniowy z elementami dekoracyjnymi. Osiedle wyposażone zostanie w komplet instalacji sanitarnych, mechanicznych, elektrycznych oraz teletechnicznych.

„Mamy cudowny zespół pracowników i tak jak w sporcie potrzebne jest wsparcie zespołowe, a także walka do końca. Tu w Zgorzelcu mamy do czynienia z renomowanym biurem architektonicznym – S.A.M.I Architekci oraz znanym z najtrudniejszych inżynierskich projektów generalnym wykonawcą – firmą PORR - są to specjaliści, więc o ten projekt jestem absolutnie spokojny", zaznaczył Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

„Chciałem podziękować spółce PFR Nieruchomości, że obdarzyła nas takim zaufaniem i powierzyła nam realizację tego projektu. Jestem przekonany, że za 18 miesięcy spotkamy się tutaj wszyscy, aby świętować zakończenie tej inwestycji i przekazać ją finalnym beneficjentom, czyli mieszkańcom",  dodał Ireneusz Kordalski, dyrektor Regionu Wrocław PORR.

Jeszcze w czerwcu wytyczony i ogrodzony zostanie plac budowy. Rozpoczęcie budowy (prac ziemnych) planowane jest na początek lipca. Budowa będzie prowadzona na wymagającym lokalizacyjnie terenie - tuż obok największego w regionie obiektu sportowego - Turów Areny a także bliskie sąsiedztwo Szpitala Rejonowego i granicy polsko-niemieckiej.

Fakty i liczby w pigułce:

Typ projektu:Budowa 221 mieszkań w Zgorzelcu                                                                                                 
Zakres prac:Buduj 
Zamawiający:PFR Nieruchomości S.A.
Wykonawca:PORR S.A.
Wartość kontraktu:43 mln zł brutto
Termin wykonania:18 miesięcy
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.