Skip to content

Waterfront Gdynia

Fakty i liczby
Wykonawca PORR S.A.
Zleceniodawca Gdynia Waterfront sp. z o.o.
Lokalizacja Gdynia - Polska
Typ projektu Biurowce, Hotele
Czas realizacji 06.2013 - 06.2015

Wielofunkcjonalny kompleks budynków w prestiżowej lokalizacji.

Zbudowany przez PORR S.A. obiekt mieszkalny i kompleks hotelowy Waterfront znajduje się w doskonałej lokalizacji na wybrzeżu – w gdyńskim porcie przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni i niedaleko głównej promenady prowadzącej wprost na plażę. Kompleks składa się z nowoczesnej dwupiętrowej wieży, w której zlokalizowane są powierzchnie biurowe i teren hotelu Marriott Courtyard.

Gdynia Waterfront to projekt wielofunkcyjny, który oferuje powierzchnię komercyjną, a także zaplecze kulturalne i wypoczynkowe. Kompleks jest usytuowany w sąsiedztwie Skweru Kościuszki w Gdyni. Powierzchnia zabudowy wynosi 3468,90 m2, powierzchnia użytkowa 14 065,80 m2, a kubatura budynku 152 325,80 m3. Całość prac wykonano w ciągu 25 miesięcy. W pierwszej kolejności została zabudowana przestrzeń pomiędzy centrum Gemini, a wieżowcem Sea Towers.

Powstał tam budynek biurowy oraz hotel, mające wspólną część podziemną. Część biurowa ma 11 kondygnacji, a hotelowa 9. Na parterze części hotelowej znajduje się hol recepcyjny oraz duża restauracja, na pierwszym piętrze – sala balowa i pomieszczenia konferencyjne, a na pozostałych kondygnacjach – 201 pokoi hotelowych. Od strony Zatoki Gdańskiej usytuowano taras rekreacyjny dostępny z holu windowego czwartej kondygnacji.

PORR Polska Construction był wcześniej także wykonawcą stanu surowego budynku Sea Towers i prac wykończeniowych sal kinowych w Centrum Kultury i Rozrywki Gemini.

Gdynia Waterfront jest laureatem konkursu „Budowa Roku 2015” – konkursu organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.