Skip to content

Historia

PORR w Polsce – inteligentne budowanie łączy ludzi.

Koncern zainicjował swoją działalność w Polsce na początku lat 90. XX wieku. Przez niemal 30 lat obecności w Polsce, PORR zrealizował wiele prestiżowych projektów na terenie całego kraju, m.in. warszawski Hotel InterContinental, biurowiec Warsaw Financial Centre, budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, hotel Sheraton, budynek Giełdy Papierów Wartościowych, galerię handlową Stary Browar w Poznaniu, salę Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Grzybowska Park w Warszawie, siedzibę wydawnictwa Agora, budynki Sea Towers, czy Gdynia Waterfront.

PORR jest wykonawcą wielu spektakularnych projektów infrastrukturalnych jak np. błyskawiczny remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, imponującego Mostu Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie, odcinka G2 Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach, czy odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy- S2. Spółka zrealizowała wiele projektów hydrotechnicznych, m.in. była zaangażowana w poprawę zabezpieczenia przeciwpowodziowego w rejonie Nysy Kłodzkiej poprzez modernizację zbiornika wodnego w Nysie. Była także wykonawcą wielu wymagających realizacji z zakresu inżynierii kolejowej.

Od początku działalności PORR w Polsce dokonywaliśmy wielu kluczowych zmian, aby mogła sprostać wyzwaniom przyszłości. Koncern został usprawniony, jego struktury przeorganizowane, a procesy pracy zoptymalizowane. Od kwietnia 2017 roku jesteśmy na polskim rynku obecni jako PORR S.A.

Spółka powstała na skutek połączenia w dwóch niezależnych spółek operacyjnych: PORR Polska Construction S.A. koncentrującej się na projektach budownictwa kubaturowego i kolejowego oraz PORR Polska Infrastructure S.A., specjalizującej się w dziedzinie infrastruktury, budownictwa energetycznego, hydrotechnicznego a także inżynierii. Dzięki temu połączeniu PORR w Polsce oferuje kompleksowy zakres usług.

Przeczytaj więcej o historii Grupy PORR w języku angielskim.