Skip to content
Informacja Prasowa

PORR buduje The FORM, nowoczesny biurowiec w centrum Warszawy

Warszawa, 25.05.2023 – W ścisłym centrum stolicy rozpoczęły się już prace na budowie inwestycji The FORM. Inwestorem i deweloperem jest Lincoln Property Company Poland. Biurowiec zarówno na etapie budowy, jak w swoim codziennym funkcjonowaniu będzie przykładem zastosowania rozwiązań ESG potwierdzonych m.in. certyfikatami Platinum WELL i LEED. The FORM zostanie oddany do użytku na koniec 2024 roku.

Wizualizacja biurowca The Form © Lincoln Property Company

The FORM to dziewięciopiętrowy budynek biurowy o łącznej powierzchni ponad 30 800 mkw., z czego większość, czyli około 28 000 mkw. zajmą biura, natomiast pozostałe 2 500 mkw. będzie zajęta przez handel i usługi. Obiekt poza przestrzeniami biurowymi będzie oferował najemcom strefy relaksu m.in. na trzech przestronnych tarasach o łącznej powierzchni ponad 1 100 mkw. oraz na patio stanowiącym serce obiektu, o wielkości prawie 700 mkw. W ramach podziemnych powierzchni użytkowych zaplanowano dwupoziomowy garaż z 254 miejscami postojowymi, z których część zostanie wyposażona w instalacje pod stacje ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Fani rowerów również mogą liczyć na dedykowane rozwiązania, w tym ponad 210 stojaków rowerowych, stacje napraw oraz stacje do ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.

Inwestycja The FORM wpisuje się w filozofię biznesową PORR, czyli Green & Lean. Zastosowane na etapie budowy i eksploatacji nowoczesne technologie pozwolą spełnić najwyższe standardy ekologii i innowacyjności które zostaną potwierdzone certyfikatami Platinum WELL i LEED, a także WiredScore, SmartScore, ActiveScore i AirRated. Te dwa ostatnie to bezprecedensowy przykład inwestycji w Polsce potwierdzający, że budynek wspiera aktywny tryb życia użytkowników oraz na bieżąco monitoruje jakość powietrza.

Fakty i liczby w pigułce

Rodzaj projektu: Budowa budynku biurowego The Form z częścią handlowo-usługową
Zakres prac: Buduj 
Zamawiający: Lincoln Property Company 
Wykonawca: PORR S.A. 
Termin wykonania: IV kwartał 2024
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.