Skip to content
Informacja Prasowa

PORR: Claude-Patrick Jeutter powołany na Członka Zarządu

Wiedeń, 31.08.2023 r. – Komitet ds. Nominacji Rady Nadzorczej powołał Claude'a-Patricka Jeuttera na stanowisko Członka Zarządu i dyrektora operacyjnego PORR AG od 1 stycznia 2024 r. Zastąpi on pełniącego dotąd tę funkcję Josefa Peina, który z końcem roku przejdzie na zasłużoną emeryturę. Odpowiednia uchwała zostanie zatwierdzona na najbliższym posiedzeniu Rady Nadzorczej w dniu 21 września 2023 r.

„Ten krok pozwoli nam zapewnić odpowiednią sukcesję w najwyższym organie zarządzającym PORR”, wyjaśnia Prezes Zarządu Karl-Heinz Strauss. „Chciałbym podziękować Josefowi Peinowi za wiele lat jego zaangażowania i ogromną wiedzę, dzięki której z powodzeniem kierował naszą działalnością operacyjną w Austrii, Szwajcarii i Rumunii. Cieszę się, że zastąpi go tak doświadczony menedżer o wysokich kompetencjach technicznych, jak Claude-Patrick Jeuter”.

Jako członek Zarządu PORR AG, Jeutter będzie odpowiedzialny za działalność operacyjną spółki w Niemczech i Rumunii. „Nie mogę się doczekać tego ekscytującego zadania, które pozwoli mi wnieść wkład w dalszy rozwój PORR na tych rynkach”, mówi Jeutter. Działalnością spółki w Austrii i Szwajcarii, po odejściu Josefa Peina, będzie kierował Prezes Zarządu Karl-Heinz Strauss.

Wzrost liczby projektów infrastrukturalnych

W ostatnim tygodniu sierpnia Grupa PORR poinformowała o 25-procentowym wzroście liczby nowych zamówień w pierwszej połowie 2023, a także o zwiększeniu portfela zamówień oraz produkcji. Claude-Patrick Jeutter dołącza do Zarządu firmy w momencie, w którym PORR spodziewa się znacznego wzrostu liczby przetargów infrastrukturalnych w zakresie budowy linii kolejowych, tuneli, a także projektów związanych z transformacją energetyczną na rynku niemieckim. Również w Rumunii portfel zamówień PORR jest już wypełniony projektami infrastrukturalnymi na najbliższe dwa-trzy lata.

Claude-Patrick Jeutter (54) ukończył inżynierię lądową na Uniwersytecie w Stuttgarcie w 1995 roku. Karierę rozpoczął w firmie Müller-Altvatter GmbH & Co. KG. Do 2019 r. zajmował stanowiska dyrektora zarządzającego i członka zarządu kilku firm budowlanych w Niemczech. Od 2019 roku piastuje stanowisko kierownicze w Grupie PORR. Obecnie, jako Członek Zarządu PORR Management GmbH, odpowiedzialny jest za PORR w Niemczech.

Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.