Skip to content
Informacja Prasowa

PORR mianuje Klemensa Eitera nowym dyrektorem finansowym

Wiedeń, 29.04.2022 - Rada Nadzorcza PORR AG jednogłośnie mianowała Klemensa Eitera na członka Zarządu i nowego Dyrektora Finansowego PORR AG ze skutkiem od 1 maja 2022 r. Nowy CFO spółki jest ekspertem finansowym posiadającym bogate doświadczenie w sektorze budowlanym oraz rozległą wiedzę na temat rynku kapitałowego.

Na posiedzeniu w dniu 27 kwietnia 2022 roku Rada Nadzorcza mianowała Klemensa Eitera na nowego członka Zarządu i Dyrektora Finansowego PORR AG ze skutkiem od 1 maja 2022 roku. Eiter został nominowany 13 lipca 2021 r. i po upływie okresu przejściowego jako audytora jego mianowanie mogło dojść do skutku.

„Klemens Eiter to uznany ekspert finansowy, który doskonale zna naszą firmę i branżę” - powiedział Prezes PORR, Karl-Heinz Strauss. „Jego wieloletnie doświadczenie w sektorze budowlanym w połączeniu z wiedzą na temat rynku kapitałowego zapewni PORR najlepsze wsparcie w trakcie naszego dalszego rozwoju”.

Klemens Eiter (51 lat) ukończył Informatykę Gospodarczą na Uniwersytecie Wiedeńskim oraz Wiedeńską Wyższą Szkołę Ekonomii i Biznesu, a od 1996 r. pracuje w obszarze audytu i doradztwa podatkowego. W latach 2009-2021 Klemens Eiter był partnerem zarządzającym w BDO Austria GmbH, gdzie kierował Centrum Kompetencyjnym MSSF oraz centrum sektora budowlanego. Klemens Eiter jest ekspertem w dziedzinie rynku kapitałowego z bogatym doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu programów transformacji i optymalizacji działalności.

Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.