Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wykonawcą obiektów Mobilnego Systemu Bazy Lotniczej DABS w Powidzu

Warszawa, 21.07.2022 - W Biurze Prezesa AMW została podpisana umowa na budowę obiektów Mobilnego Systemu Bazy Lotniczej (DABS) w Powidzu. W imieniu inwestora - Agencji Mienia Wojskowego umowę podpisała prezes AMW Agnieszka Bolesta, zaś ze strony Generalnego Wykonawcy - prezes AMW Sinevia Andrzej Kalinowski oraz wiceprezes spółki Marek Jassak. Parafowanie umowy odbyło się w obecności członka zarządu PORR S.A. Dariusza Wietrzyńskiego. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum, które tworzą AMW Sinevia Sp. z o.o. oraz firma PORR S.A.

Podpisanie umowy na budowę obiektów Mobilnego Systemu Bazy Lotniczej (DABS) w Powidzu. © AMW

Budowa obiektów DABS (Deployable Air Base System) jest jednym z zadań prowadzonych w ramach realizacji umowy o wzmocnionej współpracy obronnej między Stanami Zjednoczonymi a Polską dotyczącym rozbudowy 33. Bazy Lotnictwa Transportowego. Inwestycja DABS to kompleks, który ma zapewnić przechowywanie i utrzymanie maszyn oraz sprzętu w celu wspierania operacji i działań Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych (U.S. Air Forces in Europe - USAFE) w regionie.

Realizacja całego przedsięwzięcia w tym m.in. proces zarządzania, kontrola jakości, komunikacja, zarządzanie ryzykiem, jak i odbiory będą prowadzone przez Departament Inwestycji Wojskowych AMW wg. standardów Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych (U.S. Army Corps of Engineers - USACE).

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2025 roku, zaś pełna zdolność operacyjna obiektu - na koniec 2025 roku. Jest to pierwszy z dwunastu projektów, które będą realizowane przez Departament Inwestycji Wojskowych AMW na rzecz Sił Zbrojnych USA.  

Fakty i liczby w pigułce

Typ projektu: Budowa obiektów Mobilnego Systemu Bazy Lotniczej (DABS) w Powidzu  
Zakres prac: Buduj 
Zamawiający: AMW
Wykonawca: Konsorcjum AMW Sinevia Sp. z o.o., PORR S.A.
Termin wykonania: II połowa 2025 roku
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.