Skip to content
Informacja Prasowa

PORR zbuduje w Słupsku zbiorniki retencyjne

Warszawa, 4.08.2023 – Miasto Słupsk wybrało PORR S.A. na generalnego wykonawcę budowy otwartych zbiorników retencyjnych u zbiegu ul. Zaborowskiej i ul. Legionów Polskich w Słupsku wraz z niezbędnym zagospodarowaniem terenu. Zadanie zostanie wykonane w ramach projektu „Zarządzanie wodami opadowymi na terenie zlewni rzeki Słupi”. Czas realizacji zadania to 110 dni, a wartość kontraktu to ponad 7,5 miliona złotych brutto.

© Miasto Słupsk

W ramach inwestycji wykonane zostaną dwa zbiorniki. Zbiornik nr 1 będzie składał się z dwóch części: mokrej, pełniący funkcję stawu retencyjno-rekreacyjnego o powierzchni dna 370 m i okresowo suchej magazynującej czasowo wody opadowe i roztopowe o powierzchni dna 600 m. Zbiornik nr 2 to zbiornik okresowo suchy, retencyjno-rozsączający, magazynujący okresowo wody opadowe i roztopowe o powierzchni dna 405 m.

Dodatkowo w ramach zamierzenia wykonane zostaną: infrastruktura deszczowa odprowadzająca wody opadowe, drogi dojazdowe, mała architektura oraz nasadzenia niskie i łąki kwiatowych w formie ogrodów. Podstawowym celem inwestycji jest poprawa gospodarki wodnej w tym rejonie miasta Słupsk. 

Fakty i liczby w pigułce

Nazwa projektu: Budowa otwartych zbiorników retencyjnych w Słupsku
Scope of works: Buduj
Zamawiający: Miasto Słupsk 
Wykonawca: PORR S.A.
Wartość kontraktu: ok. 7,5 mln zł brutto
Zakończenie prac Grudzień 2023
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.