Skip to content

Business Garden Poznań

Fakty i liczby
Wykonawca PORR (POLSKA) S.A.
Zleceniodawca Poznań Business Garden Sp.z o.o.
Lokalizacja Poznań - Polska
Typ projektu Biurowce
Czas realizacji 02.2013 - 11.2014

LEED Platinum dla największego parku biurowego w Polsce

W fazie 1. projektu "Poznań Business Garden" PORR zobowiązał się do realizacji pod klucz budowy największego kompleksu biurowego w Polsce. W trakcie realizacji inwestycji w latach 2013-2014 powstały cztery nowoczesne budynki biurowe o łącznej powierzchni około 42 000 m².  
 
Biura były gotowe na swoich najemców zgodnie z harmonogramem, już na początku 2015 roku i od tego czasu stały się idealnym środowiskiem dla efektywnej pracy w nowoczesnym otoczeniu. 
 
Koncentrując się na wyposażeniu budynku skupiono się na efektywności energetycznej i przyjazności dla użytkownika. Oznaczało to wprowadzenie szeregu aspektów środowiskowych i społecznych w planowaniu i budowie Business Garden, które obejmowało dobrą dostępność do efektywnych rozwiązań w zakresie wykorzystania energii i stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska. W konsekwencji, prowadziło to do zmniejszenia zużycia wody i intensywnego recyklingu materiałów budowlanych. W rezultacie projekt otrzymał certyfikat LEED Platinum.

Obok przestrzeni biurowej znajdują się również sklepy, punkty usługowe, restauracje i centrum konferencyjne. 
 
W zakresie umowy PORR była realizacja czterech budynków, każdy z piwnicą i siedmioma wyższymi kondygnacjami, budowa dróg dojazdowych i okolicznych terenów zielonych. Sam projekt – jego jakość i kompatybilność z otoczeniem są już przykładem dla innych tego typu realizacji w Polsce.