Skip to content
Informacja Prasowa

Konsorcjum z PORR jako liderem zmodernizuje lotnisko w Świdwinie

Warszawa, 6.10.2023 – 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku podpisał umowę z konsorcjum PORR S.A. (lider) i Elektrobud Grudziądz (partner) na modernizację nawierzchni lotniskowych w 21. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Kontrakt o wartości ponad 258 milionów złotych brutto zostanie zrealizowany do końca 2026 roku.

© 21. Baza Lotnictwa Taktycznego

Zgodnie z umową konsorcjum PORR i Elektrobud Grudziądz wykona modernizację ponad 300 tysięcy m2 nawierzchni lotniskowych – w tym drogi startowej, drogi kołowania, a także płaszczyzn postojowych, płaszczyzn prób silników oraz drogi samochodowej łączącej płaszczyznę cargo z drogą kołowania. Poza pracami obejmującymi modernizację i przebudowę nawierzchni wraz z infrastrukturą techniczną, zakres robót obejmuje także zakup i instalację certyfikowanego systemu BAK-14M na obu kierunkach drogi startowej oraz przebudowę systemu oświetlenia, w tym budowę nowych słupów o wysokości 20 metrów z opuszczaną koroną czy modernizację systemu CALVERT na kierunku 29.

Inwestycja to etap przystosowywania bazy w Świdwinie do przyjęcia wielozadaniowych myśliwców piątej generacji F-35. Całe zadanie rozłożone jest na kilka lat, tak aby baza była gotowa na przylot pierwszych maszyn, co ma nastąpić w roku 2026.

Fakty i liczby w pigułce

Nazwa projektu: Modernizacja nawierzchni lotniskowych wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbudową systemu CALVERT
Scope of works: Buduj
Zamawiający: 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku
Wykonawca: PORR S.A., Elektrobud Grudziądz
Wartość kontraktu: Ok. 258 mln zł brutto
Zakończenie prac 2026 r.
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.