Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wybuduje biurowiec dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - Prokocimiu

Warszawa, 28.11.2022 – Szpital Uniwersytecki w Krakowie podpisał z PORR S.A. umowę na zaprojektowanie i budowę budynku administracyjnego. Obiekt będzie stanowił uzupełnienie nowej siedziby placówki w Krakowie-Prokocimiu przy ulicy Medycznej. Wartość kontraktu to blisko 118 milionów złotych brutto. Na realizację zadania przewidziano 30 miesięcy.

Wizualizacja budynku biurowego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie © Medusa Group

Nowy budynek wchodzący w skład kompleksu Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego (NSSU) w Krakowie – Prokocimiu powstanie na działce o powierzchni 0,7 ha. Umowa przewiduje budowę obiektu o łącznej kubaturze około 50 tysięcy m sz. i pięciu kondygnacjach, z czego jedna będzie stanowić garaż podziemny z około 130 miejscami parkingowymi.

Zdecydowaną większość powierzchni użytkowej (ponad 10 tysięcy m kw.) zajmą pomieszczenia biurowe i administracyjne. W planie są też m.in. sale konferencyjne, archiwum, gabinety dyrektorów oraz pokoje socjalne. Na parterze, obok holu wejściowego, znajdzie się miejsce na lokal gastronomiczny lub sklep.

Pierwszy etap rozbudowy NSSU

Powierzony PORR projekt stanowi pierwszy etap rozbudowy Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie - Prokocimiu. Kolejne etapy rozbudowy szpitala obejmują budynek szpitalny oraz czterokondygnacyjny parking naziemny.

NSSU to jedna z największych w Europie inwestycji w ochronę zdrowia, warta ponad miliard 230 milionów złotych. Generalnym wykonawcą Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu jest konsorcjum Warbud oraz PORR, które realizowało tę inwestycję w latach 2015 - 2019.

Fakty i liczby w pigułce

Rodzaj projektu: Zaprojektowanie oraz budowa budynku administracyjnego dla NSSU w Krakowie – Prokocimiu
Zakres prac: Projektuj & Buduj 
Zamawiający: Szpital Uniwersytecki w Krakowie  
Wykonawca: PORR S.A. 
Wartość kontraktu: Ok. 118 mln zł brutto 
Termin wykonania: 30 miesięcy
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.