Skip to content
Informacja Prasowa

PORR zbuduje kołobrzeski łącznik na DK11

Warszawa, 8.08.2022 - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z PORR S.A. umowę na budowę odcinka DK11, łączącego węzeł Kołobrzeg Wschód z rondem Janiska. Umowa o wartości ponad 56 milionów złotych zostanie wykonana w ciągu 14 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). Inwestycja zapewni lepsze skomunikowanie Kołobrzegu z drogą ekspresową S6.

Podpisanie umowy na realizację DK11 rondo Janiska - węzeł Kołobrzeg Wschód ©GDDKiA

Prace budowlane rozpoczną się od ronda Janiska (im. Jerzego Pilcha) położonego w ciągu DK11 i zakończą na węźle Kołobrzeg Wschód na drodze ekspresowej S6. Nowy odcinek zostanie wybudowany jako dwujezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę i długości 1,5 kilometra. Na przecięciu z ul. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu, czyli drogą w kierunku m. Budzistowo, powstanie wiadukt w ciągu DK11.  

Trasa zostanie wyposażona w ekrany akustyczne na odcinku o długości 732 metrów. Kontrakt obejmuje również wykonanie nasadzeń zieleni na skarpie i przy podstawie nasypu a także obsadzenie ekranów roślinnością pnącą. Droga wyposażona zostanie w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD), takie jak bariery ochronne i osłony przeciwolśnieniowe. Powstanie także nowa droga rowerowa o długości ok. 850 m.  

Pełen zakres prac objętych kontraktem zostanie wykonany w ciągu 14 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 16 grudnia do 15 marca). Nowy odcinek zostanie oddany do użytku w kwietniu 2024 roku.

Nowe połączenie z portem w Kołobrzegu

Inwestycja połączy węzeł Kołobrzeg Wschód, na drodze ekspresowej S6, z oddanym do ruchu trzy lata temu fragmentem obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK11 i zrealizowanym w latach wcześniejszych przez samorząd dojazdem do portu w Kołobrzegu. Jak informuje szczeciński oddział GDDKiA, budowa drogi wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Kołobrzegu i usprawni połączenie z portem. Nowa trasa pozwoli na zakończenie docelowego układu dróg krajowych w rejonie Kołobrzegu.  

Fakty i liczby w pigułce

Typ projektu: Budowa DK11 na odcinku rondo Janiska - węzeł Kołobrzeg Wschód  
Zakres prac: Buduj 
Zamawiający: GDDKiA
Wykonawca: PORR S.A. 
Wartość kontraktu: 56,3 mln zł
Termin wykonania: Kwiecień 2024 roku
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.