Skip to content
Informacja Prasowa

PORR wybuduje Osiedle Kościuszki w Chorzowie

Warszawa, 25.06.2021 r. - Chorzów Development (spółka zależna J.W. Construction Holding) wybrał PORR S.A. na wykonawcę inwestycji mieszkaniowej w Chorzowie. Osiedle Kościuszki będzie powstawało w dwóch etapach, łącznie do użytku oddanych zostanie 256 mieszkań. Zakończenie budowy nastąpi w połowie 2023 roku. Wartość podpisanej umowy to ponad 60 mln złotych.

210625 Osiedle Kos ciuszki copy JW Construction

© J.W. Construction

Zadanie powierzone PORR obejmuje budowę osiedla mieszkaniowo-usługowego składającego się z sześciu budynków: sześcio - i siedmiokondygnacyjnego oraz czterech małych, punktowych budynków. W pierwszym etapie budowy zbudowane zostaną dwa wyższe budynki, mieszczące łącznie 110 mieszkań. W kolejnym, drugim etapie, powstaną pozostałe cztery budynki i 146 mieszkań. Na terenie osiedla dostępny będzie parking pod- i naziemny. PORR odpowiada również za budowę infrastruktury zewnętrznej osiedla, w tym drogi wewnętrznej, osiedlowego placu zabaw oraz placu gospodarczego.

Pełen zakres usług określonych kontraktem zostanie wykonany w połowie 2023 roku. Pozwolenie na użytkowanie inwestycji zostanie wydane w czerwcu 2023 roku.

 

Fakty i liczby w pigułce:

Typ projektu:Budowa Osiedla Kościuszki w Chorzowie                                                                                                
Zakres prac:Buduj 
Zamawiający:Chorzów Development (J.W. Construction Holding S.A.)
Wykonawca:PORR S.A.
Wartość kontraktu:60 mln zł 
Termin wykonania:Czerwiec 2023
Media

Tu znajdziesz wszelkie materiały dotyczące tej informacji prasowej. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością Ci na nie odpowiemy.