Skip to content

BER12 Data Center

Fakty i liczby
Wykonawca PORR S.A.
Zleceniodawca Vantage
Lokalizacja Berlin - Niemcy
Typ projektu Data Center
Czas realizacji 12.2022 - 07.2024

BER12 – nowoczesna serwerownia pod Berlinem

W podberlińskim Ludwigsfelde PORR odpowiada za budowę bazy danych BER12.

Kontrakt między PORR a Vantage Data Centers - jednym z największych na świecie graczy w branży IT – został zawarty w formule Projektuj & Buduj.

Czas realizacji projektu to ok. 19 miesięcy. W tym czasie zbudowany zostanie nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt z rozbudowaną przestrzenią techniczną na dachu, przestrzenią magazynową i biurową o łącznej powierzchni 11 400 m kw. Na infrastrukturę krytyczną, niezbędną do funkcjonowania data center złożą się jednostki CRAH, instalacja chłodu krytycznego, generatory, Juice Boxy, chillery, dwie niezależne linie zasilania oraz wiele innych bardzo ważnych elementów.

Aby osiągnąć jak najlepszy efekt pracy, na budowie BER12 od samego początku korzystamy z narzędzi LEAN. Należy do nich przede wszystkim planowanie aktywności na budowie – zarówno dzienne (Daily Activities Briefing), jak również cotygodniowe planowanie do przodu, czyli - 6 weeks look ahead. W ten sposób możemy w odpowiedni sposób optymalizować procesy, redukować niepotrzebne wydatki, zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz jakość wykonanych prac.